Ekonomi

Tarihin ‘en zengin’ kafes dövüşü!

Dünyanın en güçlü iki ismi çok farklı bir olayla gündeme geldi. Facebook, Instagram ve Whatsapp’ın çatı şirketi Meta’nın sahibi Mark Zuckerberg, Twitter ve Tesla’nın sahibi Musk’ın kafes dövüşü teklifine “Vardım” yanıtını verdi. Farklı olayın kamera arkası ise Meta’nın kısa bir süre önce Twitter’a benzer bir sosyal medya platformu üzerinde çalıştığı yönündeki açıklaması.

51 yaşındaki Musk ile 39 yaşındaki Zuckerberg arasındaki gerilim bu açıklamanın ardından başladı. Musk, geçtiğimiz günlerde bir Twitter kullanıcısından gelen bir mesajla aradığı fırsatı buldu.

Kullanıcı, Uzakdoğu sporlarıyla ilgilenen Zuckerberg’i kısa süre önce Brezilya’da düzenlenen jiu-jitsu turnuvasında madalya kazandığı için tebrik etti.

Musk bu bildirimi görünce hemen tweet attı: “Kabul ederse, kafes dövüşü içindeyim.” Tesla CEO’sunun tweet’inin ekran görüntüsünü alıp Instagram sayfasının hikayeler bölümünden paylaşan ünlü isim, “Konumu gönder” diyerek Musk’a meydan okudu. Musk ise Zuckerberg’in pozisyon talebini “Vegas, Octagon.

Rakibimin üzerine yattığım ve hiçbir şey yapmadığım ‘The Walrus’ adlı harika bir hamlem var. Zuckerberg, 6 Mayıs’taki turnuva maçında UFC şampiyonu Alexander Volkanovski ile mücadele etti; Ünlü isim zaferini “Beni yetiştiren hocalarıma teşekkür ederim” şeklinde ilan etti.

esenler-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu