Haber

İngiliz milletvekillerini ve diplomatları koruyan polis tecavüz suçlamalarını kabul etti

İngiltere’nin başkenti Londra’da milletvekillerini ve diplomatları koruyan polis memuru David Carrick (48), 17 yılı aşkın süredir çok sayıda kadına cinsel tacizde bulunduğunu itiraf etti.

Carrick’in 17 yılda 24’ü tecavüz, baskın, tecavüze teşebbüs ve haksız yere tutuklama suçlamalarını içeren 49 suçu kabul ettiği bildirildi.

Polis yetkilileri, Carrick’in bazı kadınlarla çevrimiçi tanışma siteleri aracılığıyla veya sosyal etkinliklerde tanıştığını ve güvenlerini kazanmak için polis memuru konumunu kullandığını söyledi.

Komiser Yardımcısı Barbara Gray yaptığı açıklamada, davanın “yıkıcı” olduğunu söyledi ve Carrick’i daha önce görevden almadığı için özür diledi.

“Kazanmak için çok çalıştığımız kadınların ve kızların güveni üzerinde yıkıcı bir etkisi oldu. Meslektaşlarını mahvetti. Polis olduğu gerçeğini kurbanlarını kontrol etmek ve zorlamak için kullandı. Davranışlarını tespit edemedik. bu yüzden onu teşkilattan çıkarma fırsatını kaçırdık,” dedi Gray. terimleri kullandı.

Londra Belediye Başkanı Sadiq Khan, olaydan sonra “midesinin bulandığını ve dehşete düştüğünü” söyledi.

Han, “Londra sakinleri, bu adamın teşkilat için bu kadar uzun süre çalışabilmesine haklı olarak şok olacak. Polis memuru olarak konumunu nasıl bu kadar korkunç bir şekilde kullanabildiğine dair ciddi soruların yanıtlanması gerekiyor” dedi. . dedim.

Carrick’in cezasının Şubat ayında açıklanması bekleniyor.

Etkinlik

Milletvekillerini ve diplomatları koruyan Carrick, 2 Ekim 2021’de gözaltına alındı ​​ve aynı gün Büyükşehir Polisi tarafından açığa alındı.

Carrick, 3 Ekim 2021’de Hertfordshire Polis Teşkilatı tarafından tecavüzle suçlandı ve ertesi gün mahkemeye çıkarılarak video konferansla katıldığı duruşmada söz konusu iddiaları reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu